هفته دفاع مقدس گرامي باد

(هفته دفاع مقدس گراميباد)

يادآن روز بخيراين همه ديوارنبود

اينچنين بر دل ما گرد غم يار نبود

چشم بيواسطه آن روزخدارامي ديد

حيف شد چشم دلم لايق ديدارنبود

مي شكستيم پل فاصله رابا هرگام

بين ما و  شـهدا  فاصله بسيار نبود

داغ دل بود و غم جـاري ايام ولـي

روي پيشاني دل اين همه زنگارنبود

كاش مي ريخت تماميت اين فاصله ها

كاش بين من و دل اين همه ديوار نبود

شهدا را ياد كنيم حتي با يك صلوات

+ نوشته شـــده در یکشنبه سی و یکم شهریور ۱۳۸۷ساعــت10:25 تــوسط سید |
حقیقت شب قدر

"قدر" در لغت به معناى اندازه و اندازه‏گیرى است.(1) «تقدیر» نیز به معناى اندازه‏گیرى و تعیین است.(2) اما معناى اصطلاحى «قدر»، عبارت است از ویژگى هستى و وجود هر چیز و چگونگى آفرینش آن(‏3) به عبارت دیگر، اندازه و محدوده وجودى هر چیز، «قدر» نام دارد. (4)


بنابر دیدگاه حكمت الهى، در نظام آفرینش، هر چیزى اندازه‏اى خاص دارد و هیچ چیزى بى‏حساب و كتاب نیست. جهان حساب و كتاب دارد و بر اساس نظم ریاضى تنظیم شده، گذشته، حال و آینده آن با هم ارتباط دارند.

ادامه مطلب

ادامه مــطلب
+ نوشته شـــده در شنبه سی ام شهریور ۱۳۸۷ساعــت13:55 تــوسط سید |
نماينده ولي‌فقيه در لشکر42 قدر اراک:سحري خوردن کنار آرپيچي و مسلسل، وضو با آب سرد و قنوت در دل شب تو

حجت‌الاسلام‌والمسلمين علي‌اکبر محمدي،نماينده ولي‌فقيه در لشکر 42 قدر اراک از خاطرات ماه رمضان در جبهه مي‌گويد.

منطقه مركزي،نماينده ولي‌فقيه در لشکر42 قدر اراک مي‌گويد:ربّناي لحظات افطار از پايان يک روزه خبر مي‌داد، ربّنايي که تمام وجود رزمندگان مملو از حقانيت آن بود. بچه‌ها با اشتياق فراوان براي نماز مغرب و عشاء وضو مي‌گرفتند،ماشين توزيع غذا به همه چادرها سر مي‌زد و افطاري را توزيع مي‌کرد.

سادگي و صميميت در سفره افطار ما موج مي‌زد و ما خوشحال از اينکه خدا توفيق روزه گرفتن را به ما هديه داده بود سر سفره مي‌نشستيم و بعد از خواندن دعا با نان و خرما افطار مي‌کرديم.دعاي توسل و زيارت عاشورا هم در اين روزها حال و هواي ديگري داشت.

معنويتي که «السلام‌عليک يااباعبدالله»، «زيارت عاشورا» و يا «وجيهَ عندالله اشفع‌لناعندالله» در توسل به سفره افطار و سحر ما هديه مي‌کرد، غيرقابل توصيف است و همين، بنيه معنوي و عدم غفلت از لحظات معنوي رزمندگان را از ديگران ممتاز کرده بود.

نمي‌توانم اين لحظات را براي شما بيان کنم،در لشگر 28 سنندج بودم و قرار بود بعد از يک هفته به خانه برگردم اما جاذبه اين ماه مرا در کردستان ماندگار کرد. ماه رمضان بهترين و زيباترين خاطرات را براي ما در سنگرها به ارمغان مي‌آورد.

برکت دعا در کنار سنگرها، نماز روي زمين خاکي،سحري خوردن کنار آرپيچي و مسلسل،وضو با آب سرد،قنوت در دل شب،قيام روبروي آسمان بدون هيچ حجابي که تو را از ديدن وسعت‌ها بي‌نصيب کند،گريه بچه‌هاي عاشق در رکوع و همه چيز براي يک مهماني خدا آماده بود.

+ نوشته شـــده در شنبه سی ام شهریور ۱۳۸۷ساعــت13:44 تــوسط سید |